پایگاه تخصصی فرش دستباف محمود روفه گر حق

از چهره ماندگار فرش دستباف استان تجلیل شد

در جشنواره استانی امتنان از کارگران ؛ گروههای کار واحد ها و تعاونی های نمونه استان آذربایجانشرقی که روز یکشنبه 16/11/90 با حضور استاندار محترم دکتر بیگی و مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و مسئولین بلند پایه استان در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بمناسبت سی وسومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار گردید از دست اندر کاران کار وتلاش تجلیل بعمل آمد . در این همایش از کارگران نمونه کارخانجات تقدیر گردید .

در این جشنواره هنرمند ارزشمند استاد محمود روفه گرحق بعنوان چهره شاخص و ماندگار فرش دستباف استان انتخاب شدند. استاد محمود روفه گرحق در خانواده ای که بیش 150 سال با نام فرش زندگیش عجین شده است به دنیا آمد و خود را میراثدار نسل روفوگری فرش ایران می داند .

استاد روفه گرحق از پیشگامان برگزاری المپیاد فرش دستباف در کشوروچهره نام آشنای آموزش قالیبافی و مربی کلاس های به بافی در استان بشمار می رود .

 استاد یکی از نظریه پردازان فرش دستباف در سطح ملی بوده که دارای مقالات و تالیفات ارزنده در رشته فرش دارند و هم اکنون نیز یکی ازفعالین حوزه فرش در کشور بشمار می رود.

استاد روفه گرحق در اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف شهرستان تبریز بعنوان کارشناس فنی در خدمت جامعه فرش می باشد

اطلاعات تماس |
  • info@artrofegar.com
  • 09144021300